Cewka walcowana na zimno, ocynkowana ogniowo w UE oferuje wyższe pomimo ograniczonego popytu

January 31, 2023
najnowsze wiadomości o firmie Cewka walcowana na zimno, ocynkowana ogniowo w UE oferuje wyższe pomimo ograniczonego popytu

Oferty na walcowane na zimno i ocynkowane ogniowo w kręgach w Europie wzrosły w tygodniu do 11 stycznia pomimo ograniczonego zainteresowania kupujących materiałem.

Popyt pozostał przytłumiony, ponieważ uczestnicy rynku właśnie wznowili działalność po wakacjach.I choć uzupełnianie zapasów ma rozpocząć się wkrótce, jest mało prawdopodobne, aby sytuacja uległa drastycznej zmianie ze względu na zmniejszony popyt ze strony konsumentów końcowych.

„Wygląda na to, że kręgi niższego szczebla nie radzą sobie tak dobrze, jak kręgi walcowane na gorąco, nadal nie do końca rozumiemy, jaki byłby popyt ze strony przemysłu motoryzacyjnego” — powiedział dystrybutor.

Bycze podejście hut zostało wsparte oczekiwanym ożywieniem popytu, ożywieniem na rynku azjatyckim i koniecznością pokrycia wysokich kosztów energii.

Platts oszacował krajowe ceny CRC w Europie Północnej na 830 EUR/mt ex-works Ruhr 11 stycznia, co oznacza wzrost o 30 EUR/mt dzień w dzień io 45 EUR/t tydzień w tydzień.

Oferty hut z Europy Północnej zostały zgłoszone na równowartość 830-840 euro/t ex-works, oferty niemieckiego producenta stali – na 860-880 euro/t ex-works Ruhr.Producent oszacował wartość handlową na 840-880 EUR/t ex-works Ruhr.

Wycena krajowych CRC w Europie Południowej wzrosła o 10 EUR/mt tygodniowo do 770 EUR/t ex-works we Włoszech w dniu 11 stycznia. Wycena została oparta na wartościach zbywalnych i ofertach słyszanych po 760-780 euro/t ex-works we Włoszech.

Platts oszacował krajowe ceny blach ocynkowanych ogniowo w kręgach w regionie na 780 euro/t ex-works we Włoszech, niezmienione od tygodnia.Oferty materiału zostały wysłuchane po cenie 750-770 EUR/t ex-works.Nabywca oszacował, że cena prawdopodobnie wkrótce osiągnie 820 EUR/t loco zakład we Włoszech, a producent oszacował cenę możliwą do osiągnięcia w krótkim terminie na 880 EUR/t loco zakład we Włoszech.

Platts oszacował krajowe ceny kręgów cynkowanych ogniowo w północno-zachodniej Europie na 830 euro/t ex-works Ruhr w dniu 11 stycznia, co oznacza wzrost o 30 euro/tw ciągu tygodnia.

Słychać było oferty materiału w przedziale od 800-880 EUR/t ex-works Ruhr.

Platts jest częścią S&P Global Commodity Insights.

— Maria Tanatar